SPIN-US członkiem Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy

23.12.2019 - 08:27 aktualizacja 23.12.2019 - 11:35
Redakcja: OO

SPIN-US, spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przystąpił do Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy (Silesia IoT Cluster SINOTAIC), którego powołanie zainicjowali samorząd województwa śląskiego oraz firma Smart Secure Networks podczas Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa Cybersec. Członkami grupy, oprócz SPIN-US, zostali: Politechnika Śląska, Revolve Bandała, Grzywa, Kaprusiak, APA GROUP, Cyberus Labs, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG oraz Fundusz Górnośląski.

Celem klastra będzie tworzenie produktów i rozwiązań dla internetu rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem cyberbezpieczeństwa, a także rozwijanie współpracy między sektorem biznesowym a instytucjami naukowymi w województwie śląskim. Do zadań klastra będzie należała m.in. realizacja wspólnych projektów badawczych i wdrożeniowych, a także transfer i komercjalizacja ich wyników w ramach działalności biznesowej.