Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sprawdź status zabezpieczeń w związku z COVID-19

29.09.2020 - 12:47 aktualizacja 29.09.2020 - 14:46
Redakcja: MJ
Tagi: COVID-19

Od 1 października 2020 roku zasady funkcjonowania Uniwersytetu Śląskiego, w związku z sytuacją pandemiczną, oparte będą na systemie czterech poziomów zabezpieczeń. W zależności od aktualnego zagrożenia rektor uczelni w porozumieniu z Zespołem zadaniowym ds. monitorowania funkcjonowania uczelni w czasie epidemii COVID-19 będzie ustalał i podawał do wiadomości obowiązujący poziom zabezpieczeń:

  • ZIELONY– poziom 0 – brak ograniczeń w działaniu uczelni;
  • ŻÓŁTY – poziom 1 – poziom podstawowych rygorów sanitarnych (obecnie obowiązujący poziom zabezpieczeń w uniwersytecie)
  • POMARAŃCZOWY– poziom 2 – poziom zaostrzonych rygorów sanitarnych;
  • CZERWONY– poziom 3 – zawieszenie działalności uczelni.

Dla każdego poziomu określono odmiennie m.in. sposób organizacji dydaktyki, prowadzenia badań naukowych, dostępności do infrastruktury, mobilności, świadczenia pracy. Rozwiązanie to pozwoli ustalić, jakie rygory obowiązują w poszczególnych sferach działania uczelni, a także jak mogą się one różnić, jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie istotnej zmianie.

Informacje o obowiązującym poziomie zabezpieczeń są dostępne w pasku alertów, znajdującym się w górnej części strony: www.us.edu.pl. Po kliknięciu w pasek alertów można znaleźć wytyczne przygotowane dla poszczególnych grup odbiorców (pracownicy, studenci, doktoranci). Szczegółowe informacje o zabezpieczeniach znajdują się na stronie: www.us.edu.pl/uczelnia/status-zabezpieczen-covid-19.

Obecnie uniwersytet funkcjonuje na poziomie 1. (żółtym). Wraz z wejściem w życie systemu oznaczenia poziomu zabezpieczeń – 1 października 2020 r., tracą moc wcześniejsze zarządzenia i komunikaty dotyczące COVID-19.

Szczegółowych informacji udzielają dziekani, wyznaczone przez nich osoby, kierownicy właściwych jednostek administracyjnych oraz członkowie Zespołu zadaniowego ds. monitorowania funkcjonowania uczelni w czasie epidemii COVID-19 (e-mail: covid@us.edu.pl).

grafika dotycząca stopni zagrożenia COVID-19

return to top