„Strefa interesów” z dwoma Oscarami

11.03.2024 - 12:36 aktualizacja 13.03.2024 - 13:30
Redakcja: OO

W nocy z 10 na 11 marca 2024 roku odbyła się 96. ceremonia rozdania Oscarów – najbardziej prestiżowych nagród filmowych przyznawanych przez Amerykańską Akademię Filmową.

Film „Strefa interesów” został doceniony w dwóch kategoriach:

• najlepszy międzynarodowy pełnometrażowy film fabularny,
  • najlepszy dźwięk (Tarn Willers i Johnnie Burn).

Wśród twórców produkcji są absolwenci Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: Stanisław Cuske (operator kamery), Bartosz Toboła (asystent/operator kamery), Maja Krężel (asystentka produkcji), Marek Kita (asystent kamery) i Krzysztof Świderski (asystent video).

„Strefa interesów” to dramat historyczny wyreżyserowany przez Jonathana Glazera. Film jest koprodukcją Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polski. Został wyróżniony m.in. Nagrodą Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA.

Pełna lista laureatów tegorocznych Oscarów znajduje się na stronie: aframe.oscars.org.

""