Stypendia ministerialne dla wybitnych młodych naukowców z UŚ

25.06.2021 - 11:03 aktualizacja 29.06.2021 - 14:53
Redakcja: MJ

W 2021 roku Minister Edukacji i Nauki przyznał 217 stypendiów dla wybitnych młodych naukowców, wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej. Uroczystość, w której udział wzięli przedstawiciele stypendystów, odbyła się 23 czerwca 2021 r. w Warszawie.

Stypendiami zostali uhonorowani młodzi naukowcy prowadzący innowacyjne badania naukowe o wysokiej jakości oraz posiadający imponujące osiągnięcia naukowe o wysokim prestiżu i międzynarodowym wydźwięku. Wśród wyróżnionych znaleźli się naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego:

• dr Dorota Gregorowicz z Wydziału Humanistycznego (historia),
  • dr Yaroslav Grosu z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych (nauki chemiczne),
  • dr Maciej Kapkowski z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych (nauki chemiczne),
  • Kasper Pfeifer, doktorant Wydziału Humanistycznego (literaturoznawstwo).

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 1897 wniosków o przyznanie stypendium, z czego 1835 spełniło warunki formalne i zostało poddane ocenie.

Laureaci konkursu będą otrzymywali stypendia w wysokości 5390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat. Na sfinansowanie przyznanych stypendiów Minister Edukacji i Nauki przeznaczy w tym czasie blisko 42 mln zł.

Szczegółowe informacje, w tym lista stypendystów, znajdują się na stronie: www.gov.pl.

Stos książek na białym tle