Sukces zawodniczek z UŚ w aerobiku sportowym

09.04.2024 - 09:16 aktualizacja 12.04.2024 - 17:01
Redakcja: OO

6 kwietnia 2024 roku w Katowicach odbył się III Puchar Rektora Uniwersytetu Śląskiego oraz Akademickie Mistrzostwa Śląska w aerobiku sportowym. Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy UŚ. W rywalizacji udział wzięli zawodnicy z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz kluby zrzeszające dzieci i młodzież: Balance Sport, Enka, Akademia Talentów i Studio OK.

Zawodniczki z naszej uczelni podczas III Pucharu Rektora UŚ uplasowały się na następujących pozycjach:

• I miejsce w kategorii trio – Polina Holovko, Martyna Szerszeń i Agata Maćkowska,
  • II miejsce w konkurencji solo women – Sandra Seweryn,
  • VI miejsce – Maja Karwowska,
  • X miejsce – Polina Holovko.

W klasyfikacji generalnej pucharu reprezentantki UŚ wywalczyły II miejsce, tuż za Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie.

W Akademickich Mistrzostwach Śląska natomiast nasza reprezentacja zdobyła I miejsce. Wyniki indywidualne prezentowały się następująco:

• w konkurencji solo women: I miejsce – Sandra Seweryn, II miejsce – Maja Karwowska, III miejsce – Polina Holovko,
  • I miejsce w konkurencji TRIO – Polina Holovko, Martyna Szerszeń, Agata Maćkowska.

Trenerką sekcji aerobiku sportowego jest Katarzyna Ostrowska z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

Zawodniczki z UŚ

Zawodniczki z UŚ | fot. Katarzyna Ostrowska

Zawodniczki z UŚ

Zawodniczki z UŚ | fot. Katarzyna Ostrowska