Sukcesy naukowców podczas targów IPITEX w Tajlandii

10.02.2023 - 13:36 aktualizacja 13.02.2023 - 08:21
Redakcja: OO
Tagi: wynalazki

Od 2 do 6 lutego 2023 roku w Bangkoku w Tajlandii odbywały się Międzynarodowe Targi Wynalazczości IPITEX 2023. Wynalazki naukowców z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zostały nagrodzone jednym złotem medalem i dwoma brązowymi.

Lista laureatów z UŚ:

• złoty medal: dr Maciej Kapkowski, dr Tomasz Siudyga prof. dr hab. inż. Jarosław Polański za opracowanie metody regeneracji i modyfikacji zużytych przemysłowych katalizatorów SCR w skali przemysłowej,
  • brązowy medal: dr Ariel Marchlewicz, dr Artur Taszakowski za opracowanie preparatu z wykorzystaniem jaj ślimaka Cornu aspersum jako bazy kosmetycznej,
  • brązowy medal: dr Joanna Foryś, dr Marcin Gierczyk, dr Łukasz Chajec za planszową grę edukacyjno-trenerską „Ile wart jest Twój pomysł?”.

Po zakończeniu targów naukowcy spotkali się z przedstawicielem ambasady RP w Tajlandii Waldemarem Dubaniowskim.

medale

fot. Pixabay