Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ najlepsza w postępowaniu akredytacyjnym NAWA

07.06.2023 - 13:26 aktualizacja 13.06.2023 - 12:18
Redakcja: OO

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zajęła najwyższą lokatę w postępowaniu akredytacyjnym Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na realizację kursów języka polskiego w latach 2023–2026. Jednostka UŚ po raz kolejny jako jedyny ośrodek w Polsce otrzymała akredytację we wszystkich kategoriach. Uzyskała uprawnienia do przeprowadzania zdalnych i stacjonarnych letnich szkół, kursu przygotowawczego do podjęcia studiów w języku polskim oraz kursu metodycznego dla zagranicznych lektorów.

Podczas oceny wniosków zespół ekspercki brał pod uwagę m.in. doświadczenie ośrodka w prowadzeniu kursów języka polskiego dla cudzoziemców, oceniał pod względem merytorycznym kadrę lektorską oraz lektorów prowadzących zajęcia z przedmiotów kierunkowych, program kursu, a także potencjał techniczny i organizacyjny wnioskodawcy.

Od ponad 30 lat Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ kształci obcokrajowców w Polsce i za granicą, prowadzi podyplomowe studia kwalifikacyjne nauczania kultury polskiej i języka polskiego jako obcego, a także organizuje seminaria i konferencje poświęcone językowi i kulturze polskiej, nauczaniu języka polskiego jako obcego i/lub drugiego oraz tłumaczeniom. Jest to także ośrodek uprawniony do przeprowadzania egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego na wszystkich poziomach zaawansowania.

Lista uczelni, które uzyskały akredytację, dostępna jest na stronie NAWA.

otwarta książka leży na stole