Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Hans-Dietrich GENSCHER

Państwo pobytu: Niemcy

Data urodzenia: 21.03.1927

Data promocji: 07.10.1992

Data uchwały Senatu UŚ: 14.04.1992

Data złożenia wniosku: 17.12.1991

Jednostka składająca wniosek: Rada Wydziału Prawa i Administracji

Prawnik, ekonomista, dyplomata, czołowy polityk europejski, minister spraw wewnętrznych (1969–1974), minister spraw zagranicznych, wicekanclerz Niemiec, deputowany do Bundestagu, przewodniczący i wiceprzewodniczący FDP (1974–1985). Rzecznik pojednania Polaków i Niemców. Doktor honoris causa dziesięciu uczelni.

img
return to top