Uniwersytet Śląski gratuluje maturzystom i zaprasza do rekrutacji

09.07.2024 - 15:58 aktualizacja 11.07.2024 - 09:10
Redakcja: JW

9 lipca oficjalnie zostały ogłoszone wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Prorektorka ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ, w imieniu całej społeczności akademickiej, gratuluje wszystkim tegorocznym Maturzystkom i Maturzystom uzyskanych wyników i zaprasza do zapoznania się z ofertą Uniwersytetu Śląskiego.

W Uniwersytecie Śląskim czekają na kandydatów 9572 miejsca na studia – w tym 7417 miejsc na studiach stacjonarnych i 2155 na studiach niestacjonarnych.

Uniwersytet Śląski to największa uczelnia regionu, lider wspólnych przedsięwzięć akademickich ostatnich lat i uczelnia, w której prowadzone są badania naukowe szczególnie istotne dla życia w naszym regionie – m.in. badania wody, gleby i złóż kopalnianych, powietrza, ale też naszego dziedzictwa kulturowego, języka, warunków politycznych i społecznych, w jakich żyjemy; wpływu, jaki mają na życie technologia, nauka i sztuka.

Poniżej znajduje się lista kierunków wybieranych najczęściej w tegorocznej rekrutacji:

• psychologia,
  • filologia angielska,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji,
  • prawo,
  • międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji,
  • reżyseria.

W tegorocznej ofercie znalazły się też nowe propozycje:

• interdyscyplinarne studia humanistyczne nad środowiskiem,
  • komunikacja międzykulturowa.

Harmonogram rekrutacji
Szczegółowe informacje o rekrutacji dostępne są na stronie kandydat.

Zainwestuj w swoją przyszłość, z Uniwersytetem możesz #więcej