UŚ w międzynarodowym rankingu Research.com – Best Universities by Discipline 2024

27.05.2024 - 09:16 aktualizacja 29.05.2024 - 16:37
Redakcja: OO
Tagi: rankingi

Ukazało się nowe notowanie dyscyplinowe Research.com – Best Universities by Discipline 2024. Uniwersytet Śląski w Katowicach został ujęty w trzech dyscyplinach: w ujęciu krajowym w dyscyplinie „Earth Science” zajęliśmy 1. miejsce, w dyscyplinie „Chemistry” 10. pozycję, a w dyscyplinie „Engineering and Technology” 3. miejsce.

Analiza obejmowała okres do 21 listopada 2023 roku. O pozycji uczelni w rankingu decyduje suma wskaźników opartych na cytowaniach badaczy afiliowanych do danej uczelni.

W notowaniu dla dyscypliny „Earth Science” znalazło 5 polskich uczelni wśród 762 łącznie. Analiza objęła 21 797 badaczy, w tym dwóch naukowców z UŚprof. dr hab. Grzegorza Rackiego i prof. dr. hab. Leszka Marynowskiego z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ.

W zestawieniu dla dyscypliny „Chemistry” ujęto 22 polskie uczelnie wśród 1394 ogółem. Analiza objęła 72 302 naukowców, w tym dwóch badaczy z UŚprof. dr. hab. Mariana Palucha i prof. dr hab. Beatę Walczak z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ.

W zestawieniu dla dyscypliny „Engineering and Technology” odnotowano 8 polskich uczelni wśród 1228 ogółem. Analiza objęła 72 302 badaczy, w tym jedną osobę z UŚ – wspomnianą już prof. dr hab. Beatę Walczak.

Wydruki z wykresami oraz analizami, zbliżenie na dokumenty oraz dłonie dwóch osób

fot. UX Indonesia / Unsplash