UŚ w rankingu QS World University Rankings 2025

10.06.2024 - 13:25 aktualizacja 11.06.2024 - 13:23
Redakcja: OO
Tagi: rankingi

W nowej edycji prestiżowego rankingu QS World University Rankings 2025 Uniwersytet Śląski w Katowicach został sklasyfikowany wśród 1503 najlepszych uczelni na świecie. Znaleźliśmy się w grupie 22 uczelni z Polski uwzględnionych w zestawieniu. W województwie śląskim tylko Uniwersytet Śląski oraz Politechnika Śląska mogą poszczycić się klasyfikacją w QS World University Rankings. W tym roku ocenie poddano ponad 5,5 tysiąca instytucji.

W ramach poszczególnych kryteriów brano pod uwagę prestiż uczelni, jej osiągnięcia naukowe, prowadzoną działalność dydaktyczną oraz współpracę uczelni z otoczeniem krajowym i zagranicznym, a także takie wskaźniki jak reputacja wśród pracodawców czy osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na uwagę zasługuje wynik uzyskany przez naszą uczelnię w kryterium International Research Network.

QS World University Rankings 2025 to jeden z czterech najważniejszych globalnych rankingów uczelnianych. Z roku na rok w rankingu ocenia się coraz więcej szkół wyższych, co zwiększa konkurencję.

Szczegółowe wyniki rankingu dostępne są na stronie: www.topuniversities.com/world-university-rankings.

Wykres i linijka oraz ołówki na blacie/graph, ruler, and pencils on a desk