Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Szanowni Państwo,

w czasie pandemii koronawirusa nasze życie codzienne zmieniło się niemalże w każdym aspekcie. Wszyscy staramy się stosować do zaleceń polskich władz i w miarę możliwości nie opuszczamy domów i mieszkań. Kina, teatry, sale koncertowe, kluby, muzea, galerie czy inne, zwykle chętnie odwiedzane przez nas miejsca, są dziś niedostępne ze względu na nasze bezpieczeństwo. Różnorodność form spędzania czasu wolnego została mocno ograniczona. 

Zależy nam na wypełnieniu tej luki, dlatego poprosiliśmy pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zajmujących się na co dzień historią, kulturą i sztuką, o przygotowanie dla Państwa materiałów z propozycjami lektur, godnych obejrzenia filmów, opowieści odkrywających historię otaczających nas zabytków, a także stron umożliwiających wirtualne zwiedzanie galerii czy muzeów. Pracownicy Instytutu Sztuk Muzycznych będą się z Państwem dzielić swoimi utworami, nagraniami koncertów czy teledyskami, a pracownicy Instytutu Sztuk Plastycznych przybliżą Państwu swój świat sztuk wizualnych. 

Mamy nadzieję, że znajdą Państwo w tym szczególnym zbiorze coś dla siebie – coś, co umili i uatrakcyjni Państwu i Państwa bliskimi #czaswolny.

Z wyrazami szacunku
Martyna Fołta
Dział Promocji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Zdjęcie portretowe Martyny Fołty
Martyna Fołta, zastępca kierownika Działu Promocji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, koordynator sekcji #czaswolny|#UŚwspiera, fot. archiwum Martyny Fołty

 

return to top