VR w gamedevie i edukacji

18.07.2023 - 23:30 aktualizacja 19.06.2024 - 08:42
Redakcja: wc-a

10 lipca 2023 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się spotkanie z przedstawicielami GETES Foundation i NATO DEEP eAcademy, a także delegacją z Uniwersytetu Defensywnego w Kijowie, w którym uczestniczył dyrektor Centrum Badań Groznawczych UŚ – dr hab. Michał Kłosiński, prof. UŚ.

Spotkanie było częścią warsztatów poświęconych wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości (virtual reality, VR) i rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality, AR) m.in. w edukacji czy branży związanej z grami. Uczestnicy rozmawiali też o globalnych trendach związanych z rozwiązaniami opartymi o VR, w tym takich, które mogłyby służyć jako wsparcie dla ukraińskiej armii.

GETES Foundation jest międzynarodową organizacją non profit, koncentrującą się na przyszłości edukacji i esporcie. Jej celem jest ustanowienie standardów dla wykorzystania nowych technologii jak AI, AR w edukacji i innych sektorach powiązanych. NATO DEEP eAcademy jest instytucją powiązaną z NATO, której celem jest podążanie za najnowszymi trendami i rozwiązaniami w nowych technologiach czy gamedevie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie NATO DEEP eAcademy, gdzie znajduje się również fotorelacja ze spotkania.

Dziewczyna z goglami VR na głowie

fot. Sara Kurig | Unsplash