Warsztaty i wykład gościnny dr. Daniela Velli

08.04.2024 - 21:35 aktualizacja 13.04.2024 - 00:25
Redakcja: wc-a

18 kwietnia 2024 roku o godz. 12.30 w auli im. prof. Kazimierza Polańskiego na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbędą się warsztaty oraz wykład gościnny dr. Daniela Velli z Institute of Digital Games na University of Malta.

Badacz poprowadzi warsztaty grotwórcze „Forging Fate: Writing and Narrative Design for Board Games” oraz wygłosi wykład groznawczy nt. ludic subjectivity – „The Promise of Being Otherwise: Games and the Aesthetics of the Self”.

Wydarzenia skierowane są do studentów anglistyki (specjalności sprint-write i kultura-media-translacja).

Dr Daniel Vella w swych badaniach dotyczących groznawstwa skupia się na grach jako światach doświadczeń dla graczy, a także jako obiektach doświadczeń estetycznych. Czerpie z fenomenologii i egzystencjalizmu, aby analizować doświadczenia graczy związane z grami jako światami, byciem gracza w świecie gry, umiejscowieniem, ucieleśnieniem i podmiotowością w świecie gry oraz wobec świata gry. Wykorzystuje także teorię estetyczną i narratologię do badania gier jako formalnych obiektów doświadczenia estetycznego.

Dr Daniel Vella

Dr Daniel Vella | archiwum prywatne