Wizyta wicekonsula Ambasady Republiki Korei w UŚ

22.05.2024 - 10:11 aktualizacja 03.06.2024 - 09:55
Redakcja: wc-a
Tagi: współpraca międzynarodowa

W czwartek 9 maja 2024 roku gościem działającego przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach Centrum Języka i Kultury Koreańskiej (CJiKK) był wicekonsul Ambasady Republiki Korei w Polsce – Chang Hyeon Nam. Celem wizyty było omówienie propozycji współpracy CJiKK z ambasadą oraz wsparcia centrum w różnorodnych działaniach na rzecz współpracy polsko-koreańskiej.

Podczas wizyty wicekonsul Chang Hyeon Nam spotkał się ze studentkami i studentami UŚ oraz przedstawicielami z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w celu przekazania szczegółowych informacji na temat ubiegania się o wizę typu H1 – tak zwanego Working Holiday. Spotkanie z dyplomatą było również doskonałą okazją do rozmowy na temat życia, możliwości studiowania oraz pracy w Republice Korei.

Uczestnicy spotkania z wicekonsulem ambasady Republiki Korei

Uczestnicy spotkania z wicekonsulem ambasady Republiki Korei | fot. Matylda Klos

Prorektor prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski i wicekonsul Chang Hyeon Nam

Prorektor prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski i wicekonsul Chang Hyeon Nam | fot. Matylda Klos