Wybory do Rady Uniwersytetu Śląskiego

17.12.2020 - 12:26 aktualizacja 17.12.2020 - 12:45
Redakcja: AJS
Tagi: wybory

We wtorek 22 grudnia 2020 roku, podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu UŚ, odbędą się wybory członków Rady Uniwersytetu Śląskiego. Nowa kadencja tego organu rozpocznie się 1 stycznia 2021 roku i będzie trwać 4 lata.

W skład Rady wejdzie troje członków wybranych spośród kandydatów należących do środowiska akademickiego oraz troje członków wybranych spośród kandydatów spoza wspólnoty uczelni. W Radzie zasiada również przewodnicząca samorządu studenckiego UŚ, funkcję tę pełni Małgorzata Poszwa.

Kandydaci

Do 11 grudnia wpłynęło siedem wniosków o kandydowanie na członka Rady Uniwersytetu Śląskiego w kadencji 2021–2024.

Kandydatami spoza wspólnoty uczelni są:

• Elżbieta Bieńkowska – była komisarz Unii Europejskiej ds. wspólnego rynku, przemysłu i przedsiębiorczości,
  • Olga Grygier-Siddons – była prezes zarządu PricewaterhouseCoopers Polska i była prezes zarządu PwC w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE),
  • Piotr Uszok – przewodniczący pierwszej Rady Uniwersytetu Śląskiego, były prezydent Katowic.

Kandydaci reprezentujący środowisko akademickie:

• prof. dr hab. Adam Dziadek – dziekan Wydziału Humanistycznego, członek pierwszej Rady Uniwersytetu Śląskiego,
  • dr hab. Krystyna Doktorowicz, prof. UŚ – dziekan Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego,
  • prof. dr hab. Marian Paluch – dyrektor Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, członek pierwszej Rady Uniwersytetu Śląskiego,
  • prof. dr hab. Zofia Piotrowska-Seget z Wydziału Nauk Przyrodniczych, była dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.

Wszystkie zgłoszenia spełniają wymogi formalne.

Budynek rektoratu Uniwersytetu Śląskiego
Budynek rektoratu Uniwersytetu Śląskiego. Fot. mat. Uniwersytetu Śląskiego