Złoty medal dla UŚ na AMP w siatkówce plażowej

09.07.2021 - 12:43 aktualizacja 12.07.2021 - 08:34
Redakcja: OO
Tagi: sport

Od 4 do 7 lipca 2021 roku w Gdyni odbywał się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Naszą uczelnię reprezentowały pary: Patrycja Bubak-Gamza z Wydziału Nauk Przyrodniczych i Marta Szajer Widawska z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, Kaja Strużyk i Marta Pietroczuk z Wydziału Humanistycznego, a także Agata Sowińska z Wydziału Nauk Przyrodniczych i Karolina Gajda z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, które zajęły indywidualnie kolejno 7., 12. i 24. miejsce. To w klasyfikacji generalnej dało naszej uczelni historyczny złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Trenerem sekcji jest Janusz Hajduk z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu.

reprezentantki UŚ na plaży
Reprezentantki UŚ na Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej | fot. Sylwia Kowalewska

złote medale leżące na piasku

Złoty medal dla Uniwersytetu Śląskiego na Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej | fot. Sylwia Kowalewska