Znamy laureatkę Nagrody im. prof. Józefa Pietera!

14.10.2023 - 19:10 aktualizacja 14.10.2023 - 19:14
Redakcja: OO

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w sobotę 14 października 2023 roku w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, poznaliśmy laureatkę Nagrody im. prof. Józefa Pietera.

Wyróżnienie otrzymała Halina Pospieszałowska – nauczycielka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu oraz w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, jedna z organizatorek Międzynarodowego Dnia Ziemi i Międzynarodowego Dnia Ekologii. Laureatce wręczono nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł, ufundowaną przez Fundację im. prof. Józefa Pietera.

Nagroda im. prof. Józefa Pietera honoruje co roku wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim. Jest przyznawana osobom, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży; którzy skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów; są otwarci, tolerancyjni i sprawiedliwi. Prezentują tym samym postawę i wartości bliskie patronowi nagrody prof. Józefowi Pieterowi.

Szczegółowe informacje o nagrodzie znajdują się na stronie: nagrodapietera.pl.

statuetka – Nagroda im. prof. Józefa Pietera

Nagroda im. prof. Józefa Pietera dla Haliny Pospieszałowskiej | fot. Matylda Klos

gala wręczenia Nagrody im. prof. Józefa Pietera

Gala wręczenia Nagrody im. prof. Józefa Pietera | fot. Matylda Klos