5. miejsce dla Wydziału Prawa i Administracji w rankingu „Rzeczpospolitej”

01.07.2021 - 09:20 aktualizacja 02.07.2021 - 11:01
Redakcja: wc-a
Tagi: rankingi

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego znalazł się na 5. miejscu spośród uczelni publicznych w Rankingu Wydziałów Prawa 2021. W zestawieniu opracowanym przez „Rzeczpospolitą” otrzymał 18,56 pkt (maks. 30 pkt).

Organizatorzy 10. odsłony rankingu zrezygnowali w tym roku z oceniania samych uczelni, pozostając wyłącznie przy ewaluacji wydziałów prawa, którym przyznano punkty w trzech kategoriach: potencjału naukowego, jakości kształcenia oraz współpracy z zagranicą.

Wydział Prawa i Administracji UŚ uplasował się na wysokiej pozycji pod względem potencjału naukowego. Otrzymał 8,03 pkt (maks. 11 pkt), co dało mu 4. miejsce w rankingu. Na wynik wpływ miała ocena parametryczna jednostki naukowej, rozwój kadry, uprawnienia habilitacyjne i doktorskie, a także liczba doktorantów i uczestników szkół doktorskich.

W dwóch pozostałych kategoriach: jakości kształcenia oraz współpracy z zagranicą Wydział Prawa i Administracji UŚ znalazł się w pierwszej dziesiątce wśród uczelni publicznych. Jakość kształcenia została oceniona na 9,23 pkt (maks. 15 pkt), natomiast współpraca z zagranicą na 1,31 pkt (maks. 4 pkt).

Oprócz głównego zestawienia zaprezentowano ranking studenckich poradni prawnych. Przyjrzano się również zdawalności absolwentów w 2020 roku na aplikacje prawnicze. W tej klasyfikacji Wydział Prawa i Administracji UŚ uzyskał wynik 66,46% i 7. miejsce wśród uczelni publicznych.

Wyniki rankingu dostępne są na stronie „Rzeczpospolitej”.

dwie książki i młotek sędziowski/two books and gavel

fot. Pixabay