21. Festiwal Millennium Docs Against Gravity z udziałem pracowników UŚ

23.04.2024 - 09:37, aktualizacja 24.04.2024 - 12:54
Redakcja: OO

Od 10 do 19 maja 2024 w Katowicach odbywać się będzie 21. edycja Millennium Docs Against Gravity (po raz szósty w województwie śląskim). Hasłem tegorocznej edycji będzie „W relacji ze światem”. W programie śląskiej odsłony festiwalu znalazło się 40 tytułów filmowych.

W ramach wydarzenia przewidziano pokazy filmowe i dyskusje koncentrujące się wokół tematów poruszanych w filmach, a także spotkania towarzyszące.

W pokazach festiwalowych w katowickim kinie Światowid aktywy udział wezmą pracownicy Uniwersytetu Śląskiego:

• w poniedziałek 13 maja o godz. 19.00 w ramach cyklu „Filmowe spotkania z psychologią” odbędzie się projekcja filmu o starzejącej się parze artystów „Dwójka nieznajomych próbujących się nie pozabijać” z komentarzem dr Agnieszki Skorupy z Instytutu Psychologii UŚ,
  • w czwartek 16 maja o godz. 18.00 zaplanowano pokaz filmu „Tajemnice Matterhornu”, a po seansie o nowym widzeniu przyrody opowie dr Alicja Pietras z Instytutu Filozofii UŚ w Katowicach,
  • w niedzielę 19 maja o godz. 18.00 rozpocznie się rozmowa prof. Grzegorza Hańderka (Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach) z prof. Piotrem Skubałą (Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ) o relacji człowieka z naturą, ekosystemowych splątaniach oraz dzikości w człowieku, po której odbędzie się projekcja dokumentu „Przynoszę ci dzikość”.

Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się na stronie kina Światowid.