Briefing prasowy dot. Nagrody im. Profesora Józefa Pietera

16.06.2023 - 14:39, aktualizacja 20.06.2023 - 10:02
Redakcja: OO

Briefing prasowy, podczas którego ogłoszeni zostaną nominowani do Nagrody im. Profesora Józefa Pietera, odbędzie się we wtorek 20 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Konkurs został ustanowiony w październiku 2022 roku z inicjatywy rektora UŚ oraz Fundacji im. Profesora Józefa Pietera przy współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. Do 31 marca 2022 roku trwał etap przyjmowania zgłoszeń kandydatek i kandydatów do nagrody, spośród których kapituła konkursowa wyłoniła pięciu nominowanych. Ich sylwetki zostaną przedstawione podczas briefingu prasowego. Jedna z osób nominowanych zostanie laureatem bądź laureatką konkursu i otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 złotych. Nazwisko tej osoby poznany 14 października 2023 roku podczas uroczystej gali.

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera honoruje co roku wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim. Szczegółowe informacje o nagrodzie znajdują się na stronie: nagrodapietera.us.edu.pl.