Briefing prasowy poprzedzający 6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

28.11.2022 - 12:59, aktualizacja 01.12.2022 - 12:57
Redakcja: AJS
Tagi: konferencja prasowa

Briefing prasowy poprzedzający 6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE (ŚFN) odbył  się 1 grudnia 2022 roku o godz. 10.00 w holu rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice). Podczas spotkania z mediami przedstawione zostały najważniejsze informacje związane z tegoroczną edycją wydarzenia.

Tegoroczna edycja festiwalu nauki

6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE trwać będzie się od 3 do 5 grudnia 2022 roku. W sobotę 3 grudnia w chorzowskim Planetarium – Śląskim Parku Nauki odbędzie się uroczysta gala otwarcia. Natomiast 4 i 5 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pokażemy, że nauka to z jednej strony wspaniały sposób spędzania czasu, a z drugiej – przemożna siła, dzięki której świat, choć tak wymagający, zwłaszcza teraz, może stać się miejscem lepszym i przyjaźniejszym.

Tegoroczną edycję wydarzenia organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia), Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (współgospodarze), a także Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE i Expo Festiwali Nauki dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

6. ŚFN KATOWICE
Grafika promująca 6. ŚFN KATOWICE

Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl.