Cenna lekcja z pandemii | konferencja prasowa

30.08.2021 - 16:13, aktualizacja 31.08.2021 - 10:00
Redakcja: MJ
Tagi: konferencja prasowa, pandemia

3695 respondentów z Rudy Śląskiej, w tym 2163 uczniów, 427 nauczycieli i 1105 rodziców wzięło udział w badaniach dotyczących edukacji zdalnej w okresie drugiej fali pandemii COVID-19. Przeprowadził je interdyscyplinarny zespół naukowców z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod kierownictwem prof. dr hab. Ewy Jarosz. Wyniki analizy oraz rekomendacje dla społeczności szkolnych i samorządu zostały zebrane w raporcie, który zostanie zaprezentowany podczas konferencji prasowej. Spotkanie z dziennikarzami odbędzie się 31 sierpnia o godz. 9.30 w siedzibie „Stacji Biblioteka” w Rudzie Śląskiej.

W konferencji udział wezmą: prof. dr hab. Ewa Jarosz, prorektor ds. rozwoju kadry Uniwersytetu Śląskiego – kierownik zespołu badawczego, dr Hewilia Hetmańczyk, współautorka raportu, Anna Krzysteczko, zastępca prezydenta miasta Ruda Śląska ds. społecznych oraz przedstawiciele szkół, w których prowadzono badania.