„Duety Mocy”: Włączanie i różnorodność w szkole – zrozumieć, dostrzec, docenić

18.03.2024 - 11:29, aktualizacja 18.03.2024 - 11:29
Redakcja: OO

Ruszyły zapisy na kolejne spotkania online w ramach projektu „Duety Mocy”. To cykl bezpłatnych webinariów i interaktywnych spotkań, których celem jest wymiana poglądów, pomysłów i idei w gronie osób realizujących i odpowiedzialnych za kształcenie dzieci i młodzieży.

Zapisy na spotkania odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy.

„Duety Mocy” to każdorazowo seria dwóch spotkań online (trwających dwie godziny) prowadzonych przez ekspertów w zakresie edukacji i metodyki. Organizatorami cyklu są Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim oraz Miasto Katowice.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 marca 2024 roku w godz. 17.00–19.00. Tematem warsztatu, który poprowadzi dr Sabina Pawlik, będzie „Włączanie i różnorodność w szkole – zrozumieć, dostrzec, docenić”. Warsztat będzie zbudowany wokół tematyki równości, różnorodności i włączania w szkole. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest różnorodność oraz co może wnosić do życia szkolnej wspólnoty. Zastanowimy się również, z jakimi zagrożeniami może się wiązać i jak im przeciwdziałać. Ostatnia część warsztatu dotyczyć będzie zaangażowania młodych ludzi w działania na rzecz budowania szkolnej wspólnoty na zasadach partycypacji.

Dr Sabina Pawlik jest pedagożką specjalną, pracującą w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pełni funkcję zastępcy dyrektora kierunku pedagogika oraz koordynatorki ds. dostępności na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Współprowadzi również grupę „Neuroróżnorodny UŚ” dla osób studiujących w spektrum autyzmu. Badawczo interesuje się inkluzyjnym potencjałem sztuki, inkluzją społeczną i edukacyjną, partycypacją i zaangażowaniem społecznym dzieci, w tym dzieci z różnorodnymi potrzebami.

grafika promująca spotkanie z dr Sabiną Pawlik w ramach „Duetów Mocy”