„ecoDEBATA – Studenci jako przyczyna zmian”

28.10.2022 - 09:42, aktualizacja 02.11.2022 - 12:28
Redakcja: OO

„ecoDEBATA – Studenci jako przyczyna zmian” („ecoDEBATE – Students as change agents”) to międzywydziałowy konkurs debat, koncentrujący się na bieżących problemach środowiskowych i ich rozwiązaniach, tworzący platformę dla studentów do dzielenia się pomysłami dotyczącymi łagodzenia zmian klimatycznych.

Debata zostanie podzielona na kilka części tematycznych, z których każda poprzedzona będzie projekcją krótkiego materiału filmowego, mającego na celu zainspirowanie i rozpoczęcie dyskusji. Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni studenci reprezentujący różne wydziały Uniwersytetu Śląskiego, dzięki czemu wydarzenie będzie miało charakter interdyscyplinarny. Debata odbędzie się 7 listopada o godz. 15.00 w auli Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska UŚ w Katowicach (ul. Bankowa 9) i prowadzona będzie w języku angielskim.

Autorami inicjatywy są Israel Akinlabi i Hannah Iwuoha – studenci kierunku biotechnology, którzy wraz z grupą innych studentów opracowali koncepcję konkursu debat poruszającego najbardziej istotne aktualnie kwestie zmian klimatycznych.

Szczegółowe informacje dostępne są na wydarzeniu na Facebooku.

grafika promująca spotkanie „ecoDEBATA – Studenci jako przyczyna zmian”