EuroScience Open Forum (ESOF2024)

06.10.2023 - 12:22, aktualizacja 17.11.2023 - 12:19
Redakcja: wc-a

Od 12 do 15 czerwca 2024 roku Katowice będą gospodarzem 11. edycji konferencji EuroScience Open Forum (ESOF2024), towarzyszącej obchodom Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Organizowane co dwa lata wydarzenie stanowi jedną z najważniejszych platform współpracy świata nauki i społeczno-gospodarczego otoczenia.

ESOF2024 odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Hasłem przewodnim edycji jest „Życie zmienia naukę”.

Do Katowic przybędą czołowi europejscy i światowi przedstawiciele świata nauki, badacze akademiccy i wdrożeniowi, przedstawiciele instytucji publicznych i niepublicznych wspierających naukę, przedstawiciele biznesu, mediów, a także osoby zainteresowane pozycją i rolą nauki we współczesnym świecie.

Program konferencji obejmuje przede wszystkim wykłady, seminaria, warsztaty, prezentacje posterowe i wystawy, a także interaktywne sesje i szeroki wachlarz propozycji form zaangażowania publicznego.

ESOF2024 obejmie sześć głównych obszarów debaty, odpowiadających aktualnie najważniejszym wyzwaniom nauki. Są to

1. transformacja energetyczna,
  2. zrównoważone środowisko,
  3. tożsamość kulturowa i transformacje społeczne,
  4. przemiany w obrębie doskonałości naukowej,
  5. zdrowe społeczeństwo,
  6. transformacja cyfrowa.

Za inicjatywą ESOF i tytułu Europejskiego Miasta Nauki stoi stowarzyszenie EuroScience – organizacja non-profit zrzeszająca naukowców z Europy. Organizatorami konferencji ESOF2024 są: EuroScience, uczelnie tworzące Konsorcjum Akademickie – Katowice Miasto Nauki oraz Miasto Katowice.

W związku z ESOF2024 uruchomiona została strona internetowa, na której znajdują się aktualne informacje oraz program konferencji. Za pośrednictwem witryny można skontaktować się też z organizatorami wydarzenia i dokonać rejestracji wystąpień. Zainteresowane osoby mogą również w ten sposób zapisać się do newslettera.