Festiwal edukacyjny „Nowe inspiracje” WOM 2022

01.04.2022 - 16:13, aktualizacja 21.04.2022 - 10:49
Redakcja: OO

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach we współpracy z Uniwersytetem Śląskim organizuje Festiwal edukacyjny „Nowe Inspiracje”. W ramach wydarzenia zaplanowano bezpłatne warsztaty metodyczne prowadzone przez konsultantów ośrodka i zaproszonych specjalistów, w tym pracowników UŚ, zajęcia służące rozwojowi zawodowemu i osobistemu, a także pokazy działań i możliwego wsparcia dla nauczycieli oferowanego przez instytucje nauki i kultury. W warsztatach mogą uczestniczyć także studenci.

Ponadto osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w różnego rodzaju imprezach towarzyszących, m.in. w XXIV Giełdzie Wydawców oraz w pokazach prac uczniów szkół zawodowych. Będzie to także okazja do nawiązywania kontaktów zawodowych z różnymi instytucjami. W tym roku wydarzenie będzie miało formę hybrydową – pierwszy dzień zaplanowano w formie online, natomiast drugi dzień odbędzie się stacjonarnie w siedzibie ośrodka.

W programie znalazło się niemal 100 bezpłatnych warsztatów metodycznych i wykładów dla nauczycieli wszystkich przedmiotów i wszystkich poziomów nauczania dotyczących m.in.:

• nowoczesnego podejścia do edukacji przyrodniczej i matematycznej, mechatroniki, narzędzi interaktywnych i aplikacji, myślenia wizualnego,
  • wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, w tym: matematyki w nowoczesnym wydaniu, integracji, arteterapii, logopedii, relacji,
  • przedmiotów humanistycznych we wszystkich przejawach, w tym: tutoringu, awangardy filmowej, lektur szkolnych w kontekście ekologicznym, prawa autorskiego w rzeczywistości szkolnej, działań artystycznych, edukacji kulturowej oraz adaptacji w szkole osób innej kultury.

Podczas wydarzenia odbędą się również zajęcia służące rozwojowi zawodowemu i osobistemu, w tym dotyczące myślenia krytycznego, kształtowania umiejętności społecznych, manipulacji językowych, motywacji, teatru, architektury, a także spotkania z przedstawicielami policji i straży pożarnej.

Pracownicy Uniwersytetu Śląskiego poprowadzą zajęcia 22 kwietnia 2022 roku:

• 13.00–14.00 – „Różnice kulturowe − zachowania językowe i pozajęzykowe” – dr Agnieszka Tambor z Wydziału Humanistycznego UŚ (formularz zgłoszeniowy),
  • 13.00–14.00 – „LabView w mechatronice” – dr hab. Małgorzata Adamczyk-Habrajska, prof. UŚ z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ (formularz zgłoszeniowy),
  • 14.15–15.15 – „Magiczne materiały” – mgr inż. Paweł Świec z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ (formularz zgłoszeniowy),
  • 15.30–16.30 – „Kluczowe przesłanie edukacji w dobie kryzysu klimatycznego i środowiskowego” – prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ (formularz zgłoszeniowy),
  • 15.30–16.30 – „Lepsza sztuczna inteligencja niż naturalna głupota” – dr hab. inż. Lucjan Kozielski z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ (formularz zgłoszeniowy),
  • 16.45–17.45 – „Wprowadzenie do tutoringu jako formy edukacji spersonalizowanej” – dr Magdalena Christ z Wydziału Nauk Społecznych UŚ (formularz zgłoszeniowy).

Szczegółowy program i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: www.womkat.edu.pl.

plakat promujący Festiwal Edukacyjny „Nowe inspiracje” WOM 2022