Gala XVI edycji konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

05.06.2024 - 15:55, aktualizacja 06.06.2024 - 16:12
Redakcja: OO

W piątek 7 czerwca 2024 roku o godzinie 15.00 na wewnętrznym dziedzińcu (patio) spinPLACE (Katowice, ul. Bankowa 5) odbędzie się uroczystość wręczenia Wyróżnień JM Rektora UŚ prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka. To XVI edycja konkursu honorującego osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe, popularnonaukowe, społeczne oraz kulturalne studentów i studentek oraz doktorantów i doktorantek naszej uczelni.

Do konkursu Wyróżnień JM Rektora UŚ w ramach procedury przewidzianej dla studentów i doktorantów zgłosiło się 75 osób, w tym zarejestrowano 60 zgłoszeń studenckich i 15 zgłoszeń doktoranckich. Wynikiem prac Kapituły Konkursowej było zaproponowanie do otrzymania Wyróżnienia Rektora w tej grupie kandydatów 34 osób, w tym 27 osób studiujących i 7 osób kształcących się w Szkołach Doktorskich UŚ.

W gronie wyróżnionych jest również 6 przedstawicieli Uniwersytetu Otwartego (Uniwersytet Śląski Dzieci, Uniwersytet Śląski Młodzieży oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku).

W trakcie piątkowego wydarzenia przedstawione zostaną wszystkie osoby Wyróżnione, poznamy także zwycięzców plebiscytu na Studentkę lub Studenta oraz Doktorantkę lub Doktoranta Roku.

W gali wezmą udział prof. dr hab. Ryszard Koziołek – rektor Uniwersytetu Śląskiego, dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ – prorektorka ds. kształcenia i studentów, wyróżnieni wraz ze swoimi bliskimi i znajomymi oraz władze poszczególnych wydziałów, Szkół Doktorskich i Uniwersytetu Otwartego UŚ, członkinie i członkowie Kapituły Konkursowej i przedstawiciele miejscowości, z którymi związane są osoby wyróżnione.

Uroczystość uświetnią występy artystyczne w wykonaniu Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego oraz Jakuba Czekierdy (pianino).

Z sylwetkami laureatów można się zapoznać na stronie konkursu Wyróżnień JM Rektora UŚ