I Międzynarodowe Sympozjum Pianistyki i Edukacji Muzycznej MusicAlive

15.12.2021 - 10:48, aktualizacja 15.12.2021 - 12:03
Redakcja: OO
Tagi: music education, music symposium, piano

Od 15 do 16 grudnia 2021 roku w formie hybrydowej odbywać się będzie I Międzynarodowe Sympozjum Pianistyki i Edukacji Muzycznej MusicAlive. W ramach wydarzenia planowane są wykłady, lekcje mistrzowskie i warsztaty koncentrujące się wokół tematów związanych z kształceniem muzycznym i pianistycznym.

Celem projektu MusicAlive jest umożliwienie wymiany doświadczeń środowisku związanemu z pianistyką i edukacją muzyczną oraz wspieranie młodych pianistów w ich artystycznej drodze.

Wśród poruszanych zagadnień podczas sympozjum znajdą się:

• prezentacja repertuaru pianistycznego mniej znanych kompozytorów z różnych stron świata,
  • kultywowanie polskich tańców folklorystycznych mało znanych lub nieodkrytych kompozytorów,
  • twórczość kobiet kompozytorek,
  • improwizacja w edukacji pianistów na różnych stopniach kształcenia.

Sympozjum organizowane jest przez Instytut Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz World Piano Teachers Association Poland.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Instytutu Sztuk Muzycznych UŚ.