I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Filmowego – „Zmiany na rynku audiowizualnym”

13.05.2024 - 11:10, aktualizacja 13.05.2024 - 11:10
Redakcja: JW

Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zapraszają wszystkich zainteresowanych na I Ogólnopolską Konferencję Naukową Prawa Filmowego pt. „Zmiany na rynku audiowizualnym”, która odbędzie się 17 maja 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (aula nr 6). Wydarzenie będzie dostępne także online na platformie YouTube.

Na konferencji zostaną omówione zagadnienia dotyczące zmian na rynku audiowizualnym w kontekście streamingu, krótkich form realizacji audiowizualnej oraz wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie produkcji filmowej.

Zapraszamy zarówno naukowców, praktyków, jak i wszystkich zainteresowanych problematyką prawa filmowego, przemysłem audiowizualnym, własnością intelektualną oraz nowymi technologiami. Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 w paśmie Miasto-Region-Akademia i zostało dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie Wydziału Prawa i Administracji UŚ.