Inauguracja Programu Silesia Connect

20.08.2021 - 14:15, aktualizacja 23.08.2021 - 18:01
Redakcja: wc-a
Tagi: biznes, business, cooperation with the environment, Silesia Connect, współpraca z otoczeniem

31 sierpnia 2021 roku w Rondzie Sztuki w Katowicach odbędzie się spotkanie inaugurujące program Silesia Connect. Przedsięwzięcie powstaje we współpracy z Fundacją Venture Cafe z Warszawy, a jego współorganizatorem jest SPIN-US sp. z o.o – spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego.

Inicjatywa ma na celu stworzenie wspólnej przestrzeni do dyskusji i wymiany doświadczeń dla lokalnych innowatorów, przedsiębiorców, inwestorów, startupów. Konsekwencją ma być zintegrowanie działań liderów ekosystemu innowacji na Śląsku, a także zwiększenie jego globalnej widoczności. Jednocześnie projekt ma doprowadzić do zbudowania długofalowej platformy współpracy pomiędzy liderami ekosystemów w Warszawie i na Śląsku.

W ramach programu Silesia Connect przewidziano 12 cyklicznych spotkań, które odbywać się będą w każdy ostatni wtorek miesiąca w Rondzie Sztuki w Katowicach. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 31 sierpnia. Gościem specjalnym wydarzenia będzie alpinista i himalaista Adam Bielecki.

W programie przewidziano również debatę pt. „Skuteczne budowanie ekosystemu innowacji na Śląsku”. Jedną z prelegentek będzie Katarzyna Papież-Pawełczak – prezes spółki celowej Uniwersytetu Śląskiego SPIN-US. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach pn. „Biznes-Design-Innowacje” oraz „Tworzenie dzielnicy innowacji”. Część spotkania poświęcona zostanie prezentacji doświadczeń i osiągnięć wybranych organizacji – w panelu wezmą udział przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego oraz SPIN-US.

Szczegółowe informacje na temat spotkania oraz jego harmonogram dostępne są na poświęconych mu stronach na Facebooku oraz na profilu LinkedIn.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rejestracja jest bezpłatna, jednak obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

Więcej o Silesia Connect można dowiedzieć się na stronie programu.