IV Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego

30.09.2016 - 14:31, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

Od ubiegłego roku Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego uczestniczy w organizacji Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego. W tym roku również będzie można wziąć udział w wydarzeniach przygotowanych przez badaczki i ekspertki pracujące w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz Instytucie Nauk o Edukacji. Kolejny czwarty już Kongres odbywać będzie się od 7 do 8 października 2016 roku w Cieszynie. Pierwszego dnia uczestnicy spotkają się na Zamku Cieszyn oraz Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu, natomiast drugiego dnia będą gościć na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

W ramach Kongresu 8 października zaplanowano trzy panele dyskusyjne poruszające ważne społecznie problemy, dotyczące między innymi aktywności i ról życiowych kobiet, a także oczekiwań społecznych.

Program Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego (pdf)

Plakat dotyczący Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego

Program spotkań na Wydziale Etnologii i Edukacji (Cieszyn, ul. Bielska 62):

• godz. 9.00–10.00 – Park Kobiet
    stoiska organizacji pozarządowych, instytucje, firmy, wydawnictwa

• godz. 10.00–10.30 – panel otwarcia

• godz. 10.30–12.00 – panel 1: „Kapitał społeczny kobiet 50 plus w XXI wieku”. Moderacja: dr Wiesława Walkowska, Dorota Stasikowska-Woźniak

• godz. 12.00–12.30 – Park Kobiet
    stoiska organizacji pozarządowych, instytucje, firmy, wydawnictwa

• godz. 12.30–14.00 – panel 2: „Kobiecość: niechciana – ukryta – upragniona* (*niepotrzebne skreślić)”. Moderacja: dr Anna Drożdż i doktorantka mgr Santana Murawska

• godz. 12.30–14.00 – panel 3: „Kobiety w służbach mundurowych – parytety, moda, czy normalna sprawa”. Moderacja: dr Ilona Fajfer-Kruczek

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Wydarzenie jest częścią projektu „Cieszyńskie na obcasach: aktywizacja kobiet Śląska Cieszyńskiego w życiu publicznym”, dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015.

Program wraz z opisami poszczególnych paneli dostępny jest na stronie: klubkobietkreatywnych.pl.