IV Śląskie Forum Polityki Kryminalnej

13.05.2024 - 10:11, aktualizacja 13.05.2024 - 10:56
Redakcja: JW

Zapraszamy na IV Śląskie Forum Polityki Kryminalnej pt. „Współczesne zagrożenia w ruchu lądowym, wodnym i powietrznym w perspektywie prawnej, kryminologicznej, kryminalistycznej, socjologicznej, securitologicznej, psychologicznej i medialnej”, które organizują Wydział Prawa i Administracji UŚ, Koło Naukowe Kryminologii UŚ, Koło Naukowe Kryminalistyki „Veritas” UŚ oraz Redakcja „Forum Polityki Kryminalnej”. Konferencja odbędzie się 23–25 maja 2024 r. w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia.

Podczas tego spotkania skupimy się na współczesnych zagrożeniach związanych z ruchem lądowym, wodnym i powietrznym. Rozwój technologii transportu stawia przed nami nowe wyzwania bezpieczeństwa, podczas gdy media regularnie donoszą o tragicznych wypadkach drogowych czy katastrofach lotniczych. Dodatkowo transport publiczny jest narażony na ryzyko zamachów terrorystycznych, a prawo wprowadza coraz surowsze kary za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Udział w konferencji jest nieodpłatny.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Wydziału Prawa i Administracji UŚ.