Konferencja podsumowująca II edycję programu „Uniwersytet Najlepszych”

09.09.2020 - 14:15, aktualizacja 15.09.2020 - 14:05
Redakcja: OO
Tagi: konferencja prasowa, Uniwersytet Najlepszych

16 września 2020 roku o godz. 12.00 odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca II edycję programu „Uniwersytet Najlepszych”. Do czynnego uczestnictwa zostali zaproszeni organizatorzy programu, a także przedstawiciele uczniów i tutorów. Konferencję będzie można obejrzeć za pośrednictwem serwisów Facebook oraz YouTube. W dniu wydarzenia na stronie www.un.us.edu.pl zostaną udostępnione efekty całorocznej pracy uczniów w formie filmów, prezentacji czy esejów.

„Uniwersytet Najlepszy” to pierwszy tego typu program w województwie śląskim mający na celu rozwijanie pasji najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Indywidualna edukacja oparta na tutoringu rozwija m.in. aktywność poznawczą i kreatywność uczestników. Tutor pomaga uczniowi znaleźć odpowiednią ścieżkę rozwoju i dostosować ją do jego zainteresowań, a także wspiera go w odkryciu i rozwinięciu talentów w danym obszarze nauki.

Pracę w II edycji programu podjęło 57 najzdolniejszych uczniów, którzy rozwijali swoje zainteresowania pod okiem tutorów. Każdy z uczestników miał możliwość wyboru jednego z trzech obszarów nauki. Do obszaru sztuki zakwalifikowanych zostało 5 uczestników, obszar nauk humanistyczno-społecznych i teologicznych wybrało 9 osób, natomiast w obszarze nauk inżynieryjno-technicznych, ścisłych i przyrodniczych swoje pasje rozwijało 43 uczniów.

Przez cały rok akademicki uczestnicy programu mieli także okazję wziąć udział w wielu szkoleniach (m.in. z zakresu savoir-vivre’u) oraz warsztatach (takich jak „Biograficzny sześcian – czy to figura niemożliwa?”).

Organizatorami programu są Uniwersytet Śląski w Katowicach, Miasto Katowice, Miasto Sosnowiec oraz Miasto Chorzów, natomiast współorganizatorami Pałac Młodzieży w Katowicach i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Katowicach.