Konferencja pt. „Interdyscyplinarne i międzysektorowe konteksty wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością”

16.02.2024 - 11:54, aktualizacja 16.02.2024 - 11:54
Redakcja: OO

XXI międzynarodowa konferencja naukowa „Interdyscyplinarne i międzysektorowe konteksty wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością” odbywać się będzie od 25 do 26 kwietnia 2024 roku w Wiśle.

Celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń, określenie oczekiwań społecznych uwzględniających interdyscyplinarność i międzysektorowość kontekstów wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością, a także integracja środowisk akademickich i innych zajmujących się badaniami naukowymi i praktyką w tym obszarze.

Podczas konferencji zostaną podjęte zagadnienia dotyczące takich tematów, jak:

• interdyscyplinarność i międzysektorowość kontekstów wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością;
  • osoby z niepełnosprawnością w dyskursie społecznym;
  • przemiany kształcenia pedagogów specjalnych – ich miejsce w przeobrażeniach systemu edukacji i wsparcia społecznego;
  • badania w obszarze praktyki edukacji, rehabilitacji i socjalizacji osób z niepełnosprawnością oraz ich implikacje teoretyczne.

Konferencja organizowana jest przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Uniwersytet Ostrawski.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Wydziału Nauk Społecznych UŚ.