„Listy. Esej na głos i kontrabas” – koncert

09.09.2021 - 15:31, aktualizacja 10.09.2021 - 15:50
Redakcja: OO

W środę 15 września 2021 roku o godz. 18.00 w Galerii Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Rondo Sztuki (Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1) odbędzie się koncert pt. „Listy. Esej na głos i kontrabas”. Udział w nim wezmą:

• prof. dr hab. Tadeusz Sławek – poeta, tłumacz, eseista, literaturoznawca, rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 1996–2002,
  • Krzysztof Czyżewski – pisarz, reżyser i animator działań międzykulturowych, współtwórca ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz Fundacji Pogranicze,
  • Bogdan Mizerski – artysta muzyk, kontrabasista, kompozytor, autor tekstów, producent.

Esej na głos i kontrabas to forma alternatywnego koncertu łączącego słowo, dźwięk i obraz. Jest on efektem nawiązanej w 1977 roku współpracy pomiędzy prof. Tadeuszem Sławkiem a Bogdanem Mizerskim. Tym razem do muzyczno-poetyckiego duetu dołączy Krzysztof Czyżewski. Występ jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie „TSIL (w dialogu z Andrzejem Szewczykiem)”.

Zaproszenie na koncert