Międzynarodowa konferencja naukowo-techniczna „Rzeki europejskie – problemy i wyzwania”

21.03.2024 - 14:35, aktualizacja 22.03.2024 - 15:29
Redakcja: OO

Zespół Śląskiego Centrum Wody Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wraz ze współorganizatorami i patronami zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowo-technicznej „Rzeki europejskie – problemy i wyzwania”, organizowanej z okazji Światowego Dnia Wody.

Wydarzenie odbędzie się 22 marca 2024 roku w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia.

Konferencja jest odpowiedzią na nasilające się wyzwania związane z globalnymi zmianami klimatycznymi i społeczno-politycznymi. Uczestnikami będą badacze i badaczki z różnych jednostek naukowych z kraju i zagranicy oraz przedstawiciele i przedstawicielki otoczenia społeczno-gospodarczego. Ośrodki zagraniczne będą reprezentowane m.in. przez partnerów sojuszu Transform4Europe: Uniwersytet Witolda Wielkiego w Kownie (Litwa) oraz Uniwersytet w Trieście (Włochy). Integralną częścią konferencji będzie międzynarodowa studencka sesja posterowa oraz spotkanie z młodzieżą szkół średnich.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie Śląskiego Centrum Wody.