[ONLINE] 34. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

20.08.2021 - 12:59, aktualizacja 23.08.2021 - 13:20
Redakcja: AJS
Tagi: International Student Folk Festival, Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

Już po raz drugi w swojej historii Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny odbywać się będzie w przestrzeni wirtualnej. Tegoroczne święto folkloru potrwa od 20 do 28 sierpnia.

Wydarzenie, którego głównym organizatorem od 1979 roku jest Uniwersytet Śląski, a gospodarzem – Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”, to impreza wyjątkowa i dobrze znana w środowisku folklorystycznym. Co roku współtworzy je ponad 300 osób – wykonawców z całego świata oraz współorganizatorów, dla których ostatni tydzień sierpnia niezmiennie oznacza długo wyczekiwane spotkanie z muzyką, tańcem i śpiewem. To także okazja do intensywnej integracji kultur i tradycji z najróżniejszych zakątków świata.

W tegorocznej edycji zaprezentuje się siedem zespołów zagranicznych oraz dwa z Polski – Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej. W programie zaplanowano koncerty zespołów z Rumunii, Grecji, Słowenii, Brazylii, Chile, Tajwanu oraz Japonii.

Szczegółowy program transmisji:

• 20.08, godz. 19.00 – koncert: Zespół Folklorystyczny „Romanasul” (Rumunia),
  • 21.08, godz. 20.00 – „Wesele po naszymu” – koncert galowy MSFF (transmisja na żywo),
  • 22.08, godz. 19.00 – koncert: Zespół Hibiki Rengo-kai (Japonia),
  • 23.08, godz. 19.00 – koncert: Balet Folklorystyczny Puente Alto Bafopal (Chile),
  • 24.08, godz. 19.00 – koncert: Feng Hsiang Dance Troupe (Tajwan),
  • 25.08, godz. 10.00 – koncert: zespół „NEI EPIVATES”, grupa dziecięca (Grecja),
  • 25.08, godz. 19.00 – koncert: Studencki Zespół Tańca Ludowego Franca Marolta (Słowenia),
  • 26.08, godz. 19.00 – koncert: International Folk Group „Os Gauchos” (Brazylia).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego: www.msff.us.edu.pl oraz w serwisie „Facebook”: www.facebook.com/MSFFolk.

Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Miasto Cieszyn.

grafika: para tancerzy na tle ekranu laptopa