[ONLINE] II edycja wykładów mistrzów pt. „Debata mistrzów: edukacja dla klimatu”

27.04.2021 - 12:53, aktualizacja 04.05.2021 - 20:35
Redakcja: OO

Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Katedra Slawistyki Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu organizują II edycję wykładów mistrzów pt. „Debata mistrzów: edukacja dla klimatu”. To kolejne spotkanie w ramach projektu „Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre praktyki – rekomendacje”. Celem wydarzenia jest przybliżenie problematyki zmian klimatycznych oraz przeformułowanie zadań współczesnej humanistyki w krajach V4 i na świecie. Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams.

W debacie będą uczestniczyć twórcy kultury i specjaliści z zakresu humanistyki środowiskowej oraz edukacji dla klimatu: dr hab. Julia Fiedorczuk-Glinecka (Uniwersytet Warszawski) oraz reporter i fotograf Filip Springer – założyciele pierwszej w Polsce Szkoły Ekopoetyki, a także dr hab. Magdalena Steciąg, prof. UZ (Uniwersytet Zielonogórski), która zajmuje się dyskursem ekologicznym. Uniwersytet Śląski będzie reprezentował rektor uczelni prof. dr hab. Ryszard Koziołek, będący zarazem gospodarzem spotkania.

Wydarzenie otworzy dr hab. Ivana Dobrotová, prof. UP – kierowniczka Zakładu Polonistyki w Katedrze Slawistyki Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zgłoszenia można dokonać poprzez wysłanie wiadomości na adres: rejestracjaV4@us.edu.pl oraz podanie swojego imienia i nazwiska, a także przynależności do jednej z grup: student/studentka, uczennica/uczeń, doktorant/doktorantka, nauczyciel akademicki, nauczyciel. Rejestracja potrwa do 5 maja 2021 roku. Każdy zgłaszający się otrzyma link do spotkania.

Osoby zainteresowane otrzymają zaświadczenie udziału w II edycji wykładów mistrzowskich.