[ONLINE] Konferencja pt. „Edukacja dla klimatu – kształcenie uniwersyteckie i szkolne”

01.03.2021 - 11:12, aktualizacja 04.03.2021 - 18:21
Redakcja: OO

Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje międzynarodową konferencję pt. „Edukacja dla klimatu – kształcenie uniwersyteckie i szkolne”. To kolejne wydarzenie projektu pn. „Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre praktyki – rekomendacje”.

Konferencja podsumuje I etap badań związanych z analizą materiałów dydaktycznych funkcjonujących w edukacji humanistycznej (programów, podręczników, treści językowych, literackich i kulturowych), dokonaną z perspektywy zmian klimatycznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy do 10 marca 2021 roku wysłać wiadomość na adres: rejestracjaV4@us.edu.pl – w odpowiedzi zostanie przesłany link do formularza rejestracyjnego oraz link do udziału w wydarzeniu.

Projekt pn. „Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre praktyki – rekomendacje” współfinansowany jest przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji w ramach Grantów Wyszehradzkich z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją Funduszu jest promowanie idei zrównoważonej współpracy regionalnej w Europie Środkowej.