[ONLINE] Seminarium Szybkiego Reagowania: „Czy pandemia może nas czegoś nauczyć?”

27.05.2020 - 10:27, aktualizacja 27.05.2020 - 12:30
Redakcja: OO

Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych i Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego organizują czwarte spotkanie z cyku „Seminariów Szybkiego Reagowania” (SSR), które poświęcone będzie pytaniu: „Czy pandemia może nas czegoś nauczyć?”.

Spotkanie odbędzie się w formie wideokonferencji we wtorek 2 czerwca 2020 roku o godzinie 17.00. Uczestnicy wydarzenia porozmawiają o niezwykłej sytuacji, w jakiej znalazła się cała planeta za sprawą mikrego wirusa.

Seminarium rozpocznie krótkim wprowadzeniem dr. Marcina Fabjańskiego. Po wprowadzeniu tradycyjnie nastąpi dyskusja z udziałem zaproszonych gości: prof. dr. hab. Krzysztofa Jarosza, dr. hab. Rafała Blicharza, prof. UŚ, dr. hab. Leszka Dronga, prof. UŚ, dr. hab. Pawła Jędrzejki, dr. hab. Dariusza Kuboka, prof. UŚ, dr Agnieszki Woszczyk, prof. UŚ oraz dr. Szymona Makuły. Moderatorem spotkania będzie dr Magdalena Wołek.

Dyskusja odbędzie się w eksperymentalnej, zdalnej formie. Osoby zainteresowane wzięciem w niej udziału proszone są o zalogowanie na stronie: teams.microsoft.com.

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania spraw, wydarzeń i tematów wartych omówienia. Pomysły należy przesyłać na adres: ssr@us.edu.pl.