Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

[ONLINE] Wykład otwarty prof. Christophera Yukinsa z George Washington University

29.04.2021 - 09:13, aktualizacja 10.05.2021 - 17:17
Redakcja: MJ
Tagi: wykład otwarty

Prof. Christopher Yukins z Uniwersytetu Georga Waszyngtona w Waszyngtonie wygłosi wykład pt. „U.S. International trade policy under President Joe Biden’s administration”. Spotkanie odbędzie się w ramach wykładu „Public procurement in geostrategy” prowadzonego przez dr. hab. Michała Kanię, prof. UŚ z Wydziału Prawa i Administracji.

W ramach spotkania poruszone zostaną kwestie dotyczące roli zamówień publicznych w realizacji geopolitycznych celów Stanów Zjednoczonych.

Prof. Christopher Yukins pełni funkcję dyrektora oraz wykładowcy w ramach prestiżowego programu „Government Procurement Law” na Uniwersytecie Georga Waszyngtona w Waszyngtonie. Wykładał gościnnie w instytucjach na całym świecie, był m.in. doradcą delegacji USA w grupie roboczej ds. reformy Modelowego Prawa Zamówień Publicznych Komisji Narodów Zjednoczonych (UNCITRAL), redaktorem pomocniczym podręcznika Biura ONZ „Guidebook on Anti-Corruption in Public Procurement”, sprawozdawcą w Kongresie Stanów Zjednoczonych oraz Parlamencie Europejskim w sprawach dotyczących zamówień publicznych. Jest aktywnym członkiem Sekcji Prawa Kontraktów Publicznych American Bar Association, profesorem wizytującym na Université Paris Nanterre oraz Anti-Corruption Academy w Wiedniu. Więcej informacji na stronie: www.publicprocurementinternational.com

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu można przesyłać na adres e-mail: michal.kania@us.edu.pl do 9 maja 2021 r.

return to top