20.02.2020 - 15:01, aktualizacja 20.02.2020 - 15:01
Redakcja: OO
Tagi: Discover Canada, konkurs

Półfinał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada” odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu 25 lutego 2020 roku. Siedemdziesięcioro uczniów z całej Polski, wybranych spośród 1280 uczestników pierwszego etapu konkursu z 256 szkół, będzie walczyło o 12 miejsc w finale konkursu, który zostanie zorganizowany 2 i 3 kwietnia 2020 roku.

W półfinale uczniowie napiszą esej akademicki na jeden z siedmiu ogłoszonych wcześniej tematów, a także test sprawdzający wiedzę z wybranych aspektów wiedzy o Kanadzie. Uczestnicy wezmą także udział w wykładzie pt. „Canada: Young Country and Country of Youth”, który wygłosi Jeanette Sautner – radczyni ds. politycznych i społecznych w Ambasadzie Kanadyjskiej w Warszawie.

Konkurs „Discover Canada” jest wspólnym projektem Centrum Studiów Kanadyjskich i kierunku filologia angielska Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego w ZSO w Żorach. Pomysłodawczynią i koordynatorką konkursu jest dr hab. Eugenia Sojka. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, Ambasada Kanadyjska w Polsce, Polskie Towarzystwo Badań Kanadyjskich, Śląski Kurator Oświaty oraz prezydenta Miasta Żory Waldemar Socha.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie mt-oka.pl.