Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Scena Premier Naukowych: Naukowy Talk Show z udziałem Grzegorza Paprzyckiego

05.02.2021 - 14:44, aktualizacja 11.02.2021 - 11:31
Redakcja: OO
Tagi: Scena Premier Naukowych, Science Talk Show, Scientific Premiere Stage, SPN: Naukowy talk show, talk show

Zapraszamy na czwartą odsłonę Sceny Premier Naukowych: Naukowego Talk Show. Cykl organizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach promuje ciekawe, inspirujące i nagradzane dokonania osób związanych z naszą uczelnią. Tym razem spotkamy się z Grzegorzem Paprzyckim, absolwentem reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.

Jego film „Mój kraj taki piękny” to dokument pokazujący Polskę jako miejsce, gdzie nacjonalizm wyszedł z podziemia i stał się prawdziwym zagrożeniem. Dzieło Paprzyckiego poruszyło krytyków, otrzymało wiele branżowych nagród i znalazło się na tzw. długiej liście filmów kandydujących do Nagrody Akademii Filmowej. Reżyser zwraca uwagę zarówno na ofensywę ruchów skrajnie prawicowych, które w ciągu ostatnich kilku lat dostały się do głównego nurtu polskiej polityki, jak i ludzi stojących z lewej oraz prawej strony dyskursu światopoglądowo-politycznego, którzy są zdeterminowani, by bronić wyznawanych przez siebie zasad i wartości. Dzieli ich jedno: stosunek do ideologii narodowej.

Spotkanie odbędzie się online 11 lutego 2021 roku o godz. 18.00. Transmisję będzie można obejrzeć na kanale YouTube oraz na Facebooku Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tradycyjnie podczas spotkania będzie można zadawać pytania na czacie. Spotkanie poprowadzi Ewa Niewiadomska – dziennikarka Polskiego Radia Katowice. Na zakończenie spotkania będzie można obejrzeć film pt. „Mój kraj taki piękny”.

Linki do transmisji:

Po spotkaniu osoby zainteresowane będą mogły uczestniczyć w rozmowie z Grzegorzem Paprzyckim na platformie Zoom.

Dotychczasowe spotkania Sceny Premier Naukowych dostępne są na kanale YouTube.

Trailer filmu „Mój kraj taki piękny”

na czarnym tle od góry logo UŚ, napis: Scena Premier Naukowych - Naukowy Talk Show, 11.02.2021 r., godz. 18.00 online, zdjęcie gościa, poniżej napis: Grzegorz Paprzycki, twórca filmu „Mój kraj taki piękny” z szansą na nominację do Oskara, prowadzenie Ewa Niewiadomska Polskie Radio Katowice, transmisja youtube.com/UniwersytetSlaski

return to top