Seminarium naukowe w międzynarodowym gronie

13.10.2022 - 11:22, aktualizacja 13.10.2022 - 11:22
Redakcja: OO

Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje międzynarodowe seminarium naukowe, które odbędzie się w środę 19 października 2022 roku w siedzibie Wydziału Nauk Społecznych przy ul. Grażyńskiego 53 w Katowicach.

Gośćmi badaczy z Uniwersytetu Śląskiego będą przedstawiciele Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie (Litwa), Constantine the Philosopher University w Nitrze (Słowacja), K. D. Ushynsky South Ukrainian National Pedagogical University (Ukraina) oraz Vasyl Stefanyk Precarpathian National University (Ukraina).

W programie wydarzenia przewidziano prezentację zaproszonych instytucji, obszarów badawczych będących w kręgu zainteresowań naukowców oraz wyników wcześniej prowadzonych badań. Planowane dyskusje mają prowadzić do zacieśnienia współpracy i budowania perspektyw przyszłych wspólnych projektów naukowych.

Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Uniwersytet Witolda Wielkiego w Kownie to członkowie sojuszu Transform4Europe (T4EU), w związku z czym seminarium będzie również ważnym krokiem w pogłębianiu wspólnych działań badawczych w obszarze szeroko rozumianej edukacji i pedagogiki między tymi dwoma podmiotami.

Program wydarzenia