„Szok kulturowy. Normalizacja dyskomfortu w czasach zmian” – American Corner

08.03.2024 - 09:49, aktualizacja 12.03.2024 - 14:05
Redakcja: K.S

„Culture Shock. Normalizing Discomfort in Times of Change /Szok kulturowy. Normalizacja dyskomfortu w czasach zmian” to tytuł spotkania organizowanego przez American Corner Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia.

Spotkanie odbędzie się 13 marca 2024 roku w sali konferencyjnej CINiBA (ul. Bankowa 11a, Katowice) w godz. 10.00–11.30.

Dzięki spotkaniu uczestnicy wykorzystają opowiadanie historii i dyskusję, aby pomóc rozwiać tajemnice pojęcia szoku kulturowego i dowiedzą się, jak może ono dotyczyć czegoś więcej niż tylko podróży międzynarodowych. Co więcej, będą rozmawiać o procesie dostosowywania się i adaptacji do nowych środowisk i kultur, ucząc się sposobów radzenia sobie z dyskomfortem, który często pojawia się w czasach zmian.

René Henry – gościni spotkania, doktorantka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – podzieli się osobistymi, często żenującymi historiami dotyczącymi języka i wpadek kulturowych, ilustrującymi jej własne doświadczenia ze szokiem kulturowym i wieloma emocjami związanymi z odnajdywaniem się w nowym środowisku.

Wstęp wolny.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.

grafika promująca spotkanie „Culture Shock. Normalizing Discomfort in Times of Change /Szok kulturowy. Normalizacja dyskomfortu w czasach zmian”