[ODWOŁANE] Ukraińsko-polskie spotkanie integracyjne

Redakcja: K.S

UWAGA!

Spotkanie zostało odwołane.

W murach Wydziału Humanistycznego w Sosnowcu narodziła się kolejna inicjatywa integracji z ukraińską społecznością Uniwersytetu Śląskiego, która uczestniczy w nieodpłatnym kursie języka polskiego prowadzonego przez Ulianę Tymkiv dla Ukraińców.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 29 kwietnia 2022 roku w godz. 18.30–20.30. Jest ono skierowane zarówno do studentów, jak i ich rodzin.

Wydarzenie odbędzie się w holu głównym budynku Wydziału Humanistycznego w Sosnowcu przy ul. Grota-Roweckiego 5, gdzie będą śpiewane różne pieśni i piosenki biesiadne, głównie ukraińskie i polskie. W trakcie spotkania odbędą się dwie przerwy, podczas których w dolnym holu będzie można poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez organizatorów. Na dzieci czekają animatorzy w sali Rady Wydziału. Motywem przewodnim spotkania będzie ukraińska piosenka ludowa „Czerwona kalina”.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o informację, ile osób chcą zaprosić na wydarzenie, poprzez wypełnienie formularza lub kontakt mailowy: cecylia.tatoj@us.edu.planiela.kucharska@us.edu.pl. Termin zgłoszeń trwa do 22 kwietnia 2022 roku.

Osoby chętne do pomocy przy organizacji wydarzenia również są proszone o zgłoszenie swojego udziału na adres mailowy organizatorów.