Uniwersytet Śląski Dzieci: wykład pt. „Zmysły człowieka”

08.06.2022 - 13:51, aktualizacja 08.06.2022 - 14:41
Redakcja: wc-a

W ramach Uniwersytetu Śląskiego Dzieci odbędzie się wykład otwarty pt. „Zmysły człowieka”, który poprowadzi dr Jacek Francikowski z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Podczas spotkania prezentowane będą systemy zmysłowe człowieka (wzrok, słuch, smak, węch i dotyk). Przedstawione zostaną też podstawowe aspekty ich budowy i działania – kluczowe dla naszej komunikacji ze światem zewnętrznym i zbierania o nim informacji. Uczestnicy poznają różnicę między odbiorem bodźca, a jego postrzeganiem w umyśle. W trakcie wykładu omówione zostaną również ograniczenia zmysłów i percepcji oraz zaskakujące sposoby, w jaki mózg sobie z nimi radzi.

Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca 2022 roku o godz. 11.00 w auli im. A. Pawlikowskiego na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przy ul. Uniwersyteckiej 4.