Uniwersytet Śląski gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym

02.05.2022 - 09:49, aktualizacja 09.05.2022 - 09:11
Redakcja: AJS
Tagi: sport

Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) w trójboju siłowym to kolejna impreza rangi Mistrzostw Polski, po futsalu, snowboardzie i brydżu, której gospodarzem będzie Uniwersytet Śląski.

Na bazie wzrastającej liczby siłowni i uczęszczających do nich coraz chętniej studentów, dynamicznie rozwija się jedna z nowszych dyscyplin sportowych, jaką jest trójbój siłowy. Dowodem na to są też tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski, które – jak szacują organizatorzy – pobiją rekord frekwencji. W turnieju trójboju siłowego, odbywającym od 6 do 8 maja 2022 roku, weźmie udział prawie 600 studentek i studentów z 80 uczelni.

Miejscem rozgrywek będzie hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Katowicach-Szopienicach (ul. 11 listopada 16). Zachęcamy do udziału w zawodach, pobijania kolejnych akademickich rekordów Polski oraz na kibicowania naszym studentom, którzy licznie będą startować w mistrzostwach.

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym objęte są honorowym patronatem: rektora Uniwersytetu Śląskiego, marszałka województwa śląskiego oraz prezydenta Katowic. Organizatorem zawodów jest Akademicki Związek Sportowy (AZS) Uniwersytetu Śląskiego wraz z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.