Uniwersytet Śląski zainaugurował projekt edukacyjny we współpracy z Jastrzębską Spółką Węglową

08.06.2022 - 14:30, aktualizacja 09.06.2022 - 13:01
Redakcja: OO

8 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie inaugurujące projekt edukacyjny Kopalni Wiedzy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), realizowany wraz z naukowcami z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W wydarzeniu udział wzięli ze strony Uniwersytetu Śląskiego: rektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek, zastępca kanclerza ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Dariusz Laska, dyrektor Uniwersytetu Otwartego UŚ Izabela Staszewska-Ferens, kierownik projektu dr Łukasz Chajec, koordynator zespołu edukacyjno-badawczego Unibot dr Joanna Foryś, prezes SPIN-US Sp. z o.o. Katarzyna Papież-Pawełczak, kierownik Biura Współpracy z Gospodarką Maria Kwarcińska, Monika Pluta z Biura Współpracy z Gospodarką oraz rzecznik prasowy uczelni Małgorzata Poszwa. Jastrzębską Spółkę Węglową reprezentowali natomiast: prezes zarządu Tomasz Cudny, zastępca prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków, kierownik Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu dr Agnieszka Barzycka-Noga, a także Adam Grzesik z Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Projekt jest cyklem warsztatów połączonych z pokazami eksperymentów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkoleń skierowanych do grona pedagogicznego oraz rodziców uczestników projektu. Celem działań jest popularyzacja nauk ścisłych i przyrodniczych wśród młodego pokolenia. Warsztaty organizowane będą na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.